Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DSUPK8009N1ZT
Call 07942673443 77% Response Rate
Send Enquiry
| Media | Solvents |
| Motor power | 1 HP |
| Steel grade | SS 316 |
| Phase | Single phase |
| Operation type | Motorised |
| Barrel size | 200 L |
| Flow rate | 60 L/min |
| Discharge per stroke | 200 ml |
| Pump material | SS 316 |
| Suction tube length | 1500 mm |
| Seal material | PTFE |
| Surface finish | Polished |
| Hose length | 2 m |
View Complete details
| Media | Solvents |
| Motor power | 1.5 HP |
| Operation type | Motorised |
| Phase | Single phase |
| Pump material | SS 316 |
| Barrel size | 200 L |
| Drum size | 200 L |
| Flow rate | 50 L/min |
| Suction tube length | 1400 mm |
| Inlet size | 1.5 in BSP |
| Outlet size | 1.25 in |
| Hose length | 5 m |
View Complete details
| Media | Lubricants |
| Motor power | 1.5 HP |
| Phase | Single phase |
| Barrel size | 200 L |
| Flow rate | 60 L/min |
| Pump material | SS 304 |
| Voltage | 240 V |
| Speed | 1400 RPM |
| Hose length | 5 m |
| Protection class | IP55 |
View Complete details