Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DSUPK8009N1ZT
Call 07942673443 84% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Flow Rate | 6000 LPH |
| Pump Type | Plunger Metering Pump |
| Max Flow Rate(Litre/Hr) | 5000 LPH |
| Max Pressure | 20 bar |
| Usage/Application | Industrial |
| Pump Head Material | SS316 |
| Motor Power | 2.2 kW |
| Control Signal | Manual |
| Max Flow Rate | 10 LPH |
| Head | 0-300 kg/cm2 |
| Power Source | Electric |
| Material | SS316 |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 415 v |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Jaz Pumps |
| Country of Origin | Made in India |
| Flow Rate(LPH) | 6200 LPH |
View Complete details