Mumbai, Maharashtra
GST No. 27DSUPK8009N1ZT
Call 07942673443 84% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Max Pressure | 10 bar |
| Pump Type | Plunger |
| Pump Head Material | PVDF |
| Motor Power | 1.5 kW |
| Control Signal | Manual |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | SS 316,PP,TEFLON |
| Phase | Three |
| Brand | JAZ PUMPS |
| Country of Origin | Made in India |
| RPM | 1440 |
| Pressure | Upto 15 kg/cm2 |
| Flow Rate | 3000 LPH |
| Max Flow Rate(Litre/Hr) | 5000 LPH |
View Complete details